AKTUALNOSTI

ODGAJATELJI U OČIMA DJECE

izjave djece odgojne skupine "Fireflies"

IZLOŽBA RADOVA DJECE ODGOJNE SKUPINE "ŠKOLJKICE" U HRVATSKOM ŠKOLSKOM MUZEJU

''Od licitara do šestinskog kišobrana''
18.04. - 06.05.2023.

Hrvatski školski muzej i Dječji vrtić Različak organizatori su izložbe „Od licitara do šestinskog kišobrana“ nastale u sklopu EMA-e (Edukativna muzejska akcija) Sekcije za muzejsku pedagogiju i kulturnu akciju Hrvatskog muzejskog društva povodom obilježavanja Međunarodnog dana muzeja koja se ove godine održava pod temom ZA(JEDNO): svi za muzej. Izložba predstavlja radove djece u dobi od 3 do 7 godina, odgojne skupine Školjkice, koji prikazuju znamenitosti Šestina, narodne običaje šestinskog kraja, ilustracije zagrebačkih legendi i važne spomenike grada Zagreba. Autorice izložbe su odgojiteljice Sanja Lepen Markač i Ana Zadro, a voditeljica programa je Ivana Dumbović Žužić iz Hrvatskog školskog muzeja.
Izložba je otvorena od 18. travnja do 6. svibnja u galeriji „Školica za 5“ u Hebrangovoj 5 u Zagrebu.