Redovni upisi

REDOVNI UPISI U DJEČJI VRTIĆ RAZLIČAK ZA PEDAGOŠKU GODINU 2024./2025.

Obavijest Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade o upisu djece rane i predškolske dobi u programe predškolskog odgoja i obrazovanja za pedagošku godinu 2024./2025. na području Grada Zagreba (preuzmi) -

Obavijest Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade o upisu u program predškole djece obveznika predškole koja nisu uključena u programe predškolskog odgoja i obrazovanja u dječjem vrtiću za pedagošku godinu 2024./2025. na području Grada Zagreba (preuzmi) -

Dječji vrtić Različak, kao gradski dječji vrtić - vrtić kojem je osnivač Grad Zagreb, primat će zahtjeve za upis djece u programe predškolskog odgoja i obrazovanja od 13.5.2024. do 23.5.2024. (redovni upisi) isključivo elektroničkom prijavom putem portala Moje ZG e-usluge (https://eupisi.zgvrtici.hr/welcome) na poveznici e-VRTIĆI. Navedena poveznica će biti aktivna od 13.5.2024. do 23.5.2024. Početak pohađanja vrtićkog odnosno jasličkog programa novoupisane djece je 2.9.2024. Upisati se mogu djeca koja do 31.8.2024. navršavaju jednu godinu života pa do polaska u osnovnu školu. Za elektroničku predaju zahtjeva roditelj / skrbnik mora posjedovati adresu e-pošte (e-mail) ili/i osobni korisnički pretinac u sustavu e-Građani te NIAS (Nacionalni identifikacijski i autentifikacijski sustav) vjerodajnicu značajne ili visoke razine sigurnosti potrebnu za prijavu u sustav. Više o sustavu e-Građani i kako koristiti usluge u sustavu e-Građani možete vidjeti na poveznici: https://gov.hr/hr/postanite-e-gradjanin/2090. Listu prihvatljivih vjerodajnica značajne ili visoke razine sigurnosti možete vidjeti na poveznici: https://gov.hr/hr/lista-prihvacenih-vjerodajnica/1792

Zahtjev za upis predaje se isključivo putem elektroničke prijave samo jednom gradskom dječjem vrtiću (primarni izbor), u pravilu onome prema mjestu stanovanja, s mogućnošću odabira drugog gradskog dječjeg vrtića kao alternativne opcije. Pomoć u postupku elektroničke prijave pruža odabrani dječji vrtić tijekom radnog vremena putem telefona ili elektroničke pošte. Tehničku podršku roditeljima / skrbnicima u korištenju aplikacije tijekom postupka predaje zahtjeva za upis pruža službeni Helpdesk Gradskog ureda za obrazovanje, sport i mlade na adresi e-upisi.vrtici@zagreb.hr, dok se na gore navedenim mrežnim stranicama e-Upisa mogu preuzeti i korisničke upute.

Dječji vrtić "Različak" pruža sljedeće programe:
redoviti program predškolskog odgoja djeteta: redoviti 10-satni program njege, odgoja, obrazovanja, zdravstvene zaštite, prehrane i socijalne skrbi predškolskog djeteta
- u prijavi je potrebno označiti odnosi li se upis u redoviti program na jaslice (od 1. do 3. godine) ili vrtić (od 3. godine do polaska u osnovnu školu), i nadalje, dijete se može zabilježiti i za jedan od pet dolje navedna posebna programa

posebni program ranog učenja engleskog jezika (za djecu vrtićke dobi uz dodatnu uplatu roditelja od 53,09 €)

posebni program ranog učenja njemačkog jezika (za djecu vrtićke dobi uz dodatnu uplatu roditelja od 53,09 €)

posebni sportski program za djecu predškolske dobi (za djecu vrtićke dobi uz dodatnu uplatu roditelja od 53,09 €)

posebni program poticanja senzomotorike (senzomotorne stimulacije za djecu od prve do treće godine života) (za djecu jasličke dobi uz dodatnu uplatu roditelja od 53,09 €)

posebni program za djecu s višestrukim teškoćama (8-satni program za djecu vrtićke dobi bez dodatne uplate roditelja)

program predškole (250 sati godišnje): obvezan i besplatan za djecu u godini prije polaska u osnovnu školu ako nisu polaznici vrtića (ako jesu, predškola je sastavni dio redovitog programa)

Dječji vrtić zadržava pravo rasporeda djeteta u skupine i objekte. Dječji vrtić "Različak" je gradski dječji vrtić (vrtić kojem je osnivač Grad Zagreb) koji se sastoji od šest objekata navedenih u podnožju stranice. Centralni objekt nalazi se u Wellerovom vrtu 1. Vrtićki program provodi se u objektima Wellerov vrt, Amruševa, Jurišićeva, Kaptol i Podrebernica a jaslički program u objektima Wellerov vrt, Nova Ves i Podrebernica. Posebni program engleskog jezika provodi se u objektima Wellerov vrt, Amruševa, Kaptol i Podrebernica. Posebni program njemačkog jezika provodi se u objektu Amruševa. Posebni sportski program provodi se u objektu Wellerov vrt. Posebni program poticanja senzomotorike provodi se u objektu Wellerov vrt. Posebni program za djecu s višestrukim teškoćama provodi se u objektu Kaptol.

- Ponuda verificiranih posebnih programa za pedagošku godinu 2024./2025. (preuzmi) -
- Plan upisa djece rane i predškolske dobi u programe predškolskog odgoja i obrazovanja za pedagošku godinu 2024./2025. (preuzmi)
- Pravilnik o upisu djece u Dječji vrtić "Različak" (preuzmi)
- Popis dječjih vrtića kojima je osnivač Grad Zagreb (preuzmi)