Mlinovi

Gradska četvrt Podsljeme; područni objekt Mlinovi

Područni objekt Mlinovi 15 udaljen je od centralnog objekta petnaestak kilometara što ga čini najdislociranijim objektom vrtića. Namjenski je građen, prizeman, smješten na idealnoj poziciji u prirodi ispod Sljemenskih padina. Objekt ima veliko, prostrano i uređeno dvorište koje djeci pruža idealne uvjete za boravak na zraku u svim godišnjim razdobljima. Vrtić ima sedam odgojnih skupina, dvije jasličke i pet vrtićkih, a u njima se osim redovitog programa provode i posebni programi, ranog učenja engleskog jezika, senzomotorike te tečajevi ritmike, sporta i kraći program engleskog jezika. Specifičnost i vrijednost objekta Mlinovi je povezanost s lokalnom zajednicom i življenje tradicijskih i obiteljskih vrijednosti te kulturnog nasljeđa šestinskog kraja. U tom smislu brojne aktivnosti usmjerene su na upoznavanje i očuvanje običaja i kulturne baštine Šestina, a prirodno okruženje u kojem se vrtić nalazi idealno je za razvijanje ekološke svijesti i razvoj vještina važnih za očuvanje okoliša i života u prirodi od najranije dobi. Suradnja vrtića i lokalne zajednice izuzetno je bogata, a odvija se putem različitih manifestacija i akcija u koje su uključeni svi čimbenici Šestina. Preko puta vrtića nalazi se i Osnovna škola Šestine s kojom se djeca kroz različite aktivnosti upoznaju tijekom boravka u vrtiću što za posljedicu ima prirodan prijelaz djece iz vrtića u školu.

Poveznica na adresu: